Mercedes trekt ten strijde: ''Onze overtuiging is niet genoeg als we zwijgen''

29-06-2020 12:23
door Tim Kraaij
F1 Nieuws
Mercedes trekt ten strijde: ''Onze overtuiging is niet genoeg als we zwijgen''

Mercedes zal in 2020 niet meer in het zilver te zien zijn. De zilveren pijlen kunnen in 2020 eerder de bijnaam zwarte panter krijgen, met hun nieuwe zwarte livery. Mercedes gaat daarmee de strijd tegen racisme aan en steunt coureur Lewis Hamilton.

‘’De afgelopen weken hebben de gebeurtenissen in de wereld het belang van de voortzetting van de strijd tegen racisme en alle vormen van discriminatie versterkt. Bij Mercedes weten we dat de kracht van onze organisatie ligt in de diversiteit van onze mensen en we zijn er trots op dat we een van onze meest prominente wereldwijde platforms kunnen gebruiken om onze betrokkenheid bij dit fundamentele principe van onze maatschappij en ons bedrijf te laten zien’’, zegt Markus Schaefer, bestuurslid van Daimler AG.

Mercedes trekt openlijk ten strijde

‘’Racisme en discriminatie horen niet thuis in onze maatschappij, onze sport of ons team: Dat is een kerngedachte bij Mercedes. Maar het hebben van de juiste overtuigingen en de juiste mentaliteit is niet genoeg als we zwijgen. We willen onze stem en ons wereldwijde platform gebruiken om te pleiten voor respect en gelijkheid, en de Silver Arrow zal het hele seizoen 2020 in het zwart racen om onze inzet voor een grotere diversiteit binnen ons team en onze sport te laten zien’’, vult Tot Wolff aan in het statement van Mercedes.

‘’We zullen niet terugdeinzen voor onze zwakheden op dit gebied, noch voor de vooruitgang die we nog moeten boeken; onze livery is onze publieke belofte om positieve actie te ondernemen. We zijn van plan om de allerbeste talenten te vinden en aan te trekken uit een zo breed mogelijk scala aan achtergronden, en om geloofwaardige routes te creëren voor hen om onze sport te bereiken, om zo in de toekomst een sterker en meer divers team op te bouwen’’, besluit de teambaas van Mercedes.

Bekijk het laatste nieuws

Je wordt uitgelogd en doorgestuurd naar de homepage