Breaking: Red Bull ontslaat werknemer na racistisch gedrag

30-07-2021 14:08 | Update: 30-07-2021 14:11
Algemeen
Breaking: Red Bull ontslaat werknemer na racistisch gedrag

Red Bull Racing heeft een teamlid ontslagen dat zich schuldig maakte aan racisme. Dat heeft het team uit Milton Keynes zelf bevestigd in het weekend tijdens de Hongaarse Grand Prix. De werknemer, waarvan de naam niet naar buiten is gebracht, gebruikte in persoonlijke sms'jes racistische taal.

"Wij veroordelen racistisch misbruik van welke aard dan ook", aldus een woordvoerder van Red Bull. "We tolereren geen racistisch gedrag binnen ons team. De persoon in kwestie is niet langer een werknemer van Red Bull Racing. We zullen in dit stadium verder geen commentaar geven."

Volgens Sky Sports kwamen de berichten aan het licht nadat ze op sociale media waren geplaatst. Veel impact op het seizoen van Red Bull zal het vertrek van de werknemer niet hebben, aangezien het geen hooggeplaatst lid was.

Racisme in de Formule 1

Na afloop van de Grand Prix van Groot-Brittannië werd Lewis Hamilton slachtoffer van racisme op social media. Red Bull Racing liet toen ook weten: "We veroordelen elke vorm van racistisch misbruik jegens ons team, onze concurrenten en onze fans." De Oostenrijkse formatie voegt nu daad bij het woord met het ontslag van iemand van het eigen personeel.

Video player

Meer video’s

  • Klein
  • Groot