Hamilton en Mercedes lanceren Ignite voor meer diversiteit in autosport

27-07-2021 11:20 | Update: 27-07-2021 11:26
F1 Nieuws
Hamilton en Mercedes lanceren Ignite voor meer diversiteit in autosport

Lewis Hamilton en Mercedes F1 zijn samen een liefdadigheidsinitiatief genaamd Ignite gestart om meer diversiteit en inclusiviteit in de autosport te ondersteunen. Dit maakt het team bekend in een officieel persbericht.

Eerder deze maand kwamen de aanbevelingen van de Hamilton-commissie naar buiten, opgestart door de zevenvoudig wereldkampioen, om het gebrek aan diversiteit in de autosport te achterhalen. Voortbouwend op deze aanbevelingen zal Ignite zich richten op het vergroten en ondersteunen van divers talent in de autosport-industrie.

Hamilton wil veranderingen in de motorsport

Hamilton vertelt het volgende in het persbericht: "Mercedes steunt al heel lang mijn ambitie om diversiteit en inclusiviteit binnen de autosport-industrie te verbeteren. Ik ben zo blij dat we via Ignite formeel kunnen samenwerken om dit te bereiken. Een divers personeelsbestand is niet alleen succesvoller maar is ook de moreel juiste aanpak voor elke industrie.”

“De bevindingen van de Hamilton-commissie hebben ons een fantastische basis gegeven om ons werk te beginnen en ik heb er alle vertrouwen in dat Ignite zal resulteren in echte veranderingen binnen de motorsport. Al vijftien jaar ben ik een van de weinige zwarte werknemers binnen de Formule 1 en ik ben er trots op dat mijn werk met Mercedes dat ten goede gaat veranderen", eindigt de Brit.

Ignite is een aanvulling voor Mercedes

De instantie zal worden gefinancierd door een miljoenenfonds dat is opgericht door Hamilton en het team van Mercedes en zal ook nauw samenwerken met de persoonlijke stichting van Hamilton, Mission 44.

Teambaas Toto Wolff reageert ook in het persbericht: “Het openstellen van de autosport en het worden van een meer divers en inclusief team zijn fundamenteel voor de waarden van ons team en, met de volledige steun van Mercedes-Benz, zijn we vastbesloten om een positieve impact te hebben op de maatschappij en een platform te bouwen van waaruit toekomstige generaties toegang hebben tot en kunnen genieten van onze fantastische sport."

"Ignite is een aanvulling op het eigen Accelerate 25-programma van ons team en via deze platforms hopen we veel meer talent uit ondervertegenwoordigde groepen te zien toetreden tot ons team en carrière te zien maken in de autosport-industrie in bredere zin", aldus Wolff.

Video player

Meer video’s

  • Klein
  • Groot